Historie

Přehled akcí, kterých se skupina Schiavi zúčastní/ zúčastnila

 

Plánované akce v roce 2018

 

27–28. 1 Šermířská škola – Vrchlabí
24.2. Výroční schůze ZH a ples – Praha
2-4.3 Jankov – bitva
30.3 Pašiové hry Česká lípa
13-15.4 Secvičná ZH – Jinolice- kemp Eden
27-29.4 Eliopoli Italie – bitva
11-13.5 Cvikov – bitva (10té výročí)
12.5 Mukařov – Obecní slavnosti s bitvou – (část skupiny)
18-20.5  Tata (Maďarsko) – bitva (část skupiny)
18-20.5  Jičín V.slavnosti – ( část skupiny)
25. – 27.5  Heiligerlee (Holandsko ) – bitva –
„22.6“ MS škola Slunicko – výstup ( termín jeste není 100% známý)
23.6  Hrad Pecka – dobývání/bitva
„14-15.7“ Úštěk -Piráti – bitva ( termín jeste není 100% známý)
20. – 22.7 Seeberg u Frant. Lázní- bitva
25. 8 Vrchlabí – oživený vojenský tábor a několik ukázek včetně šarvátky
31–2. 9. Palmanova (Itálie) – bitva (část skupiny)
1.9 Letohrad- bitva, průvod (část skupiny)
8.9 Hrad Kumburk – výstup
14-16.9 Čáslav 1618 – bitva
21-23.9 Bílá Hora- bitva
10.11 Bílá Hora… pieta s ukázkou
16-17.11 Plzeň – bitva

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2017:

 

11.-12.2  Vrchlabí  – Šermířská škola  (tesák)
25.2. Poříčany –  Výročka Zemské hotovosti a ples
3-5.3. Jankov – bitva
4.4  Česká lípa – Pašiové hry
8-9.4 Brodek – Secvičná Regimentu Zemské hotovosti
19-21.5  Frýdlant Valdštejnské slavnosti
3.6  Dobývání Pecky (bitvička)
9-11.6  Bourtange (Holandsko) – bitva a oživený tábor
22.6.  Školka Liberec
8. 7 Veverská Bítýška – tradiční bitva a historický rodinný den
15-16. 7  Cheb – městské slavnosti
15.7.  Úštěk -Piráti (bitva)
1.-4.9  Palmanova (Itálie) –  bitva
(10.9.) Bílá Hora – bitva
20-22.10 Grolle ( Holandsko)-  bitva

 

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2016:

 

23.-24.1 Šermířská škola ve Vrchlabí (tesák)
24.1 Lučany n.N ples – výstup
26.-27.2 Výročka a ples Regimentu zemské hotovosti – Poříčany
4-6.3 J ankov – bitva
4.4 Pašiové hry Česká lípa
15.-17.4. Secvičná Regimentu zemské hotovosti
14,5 Cvikov- Bitva
21.5 Valdštejnské slavnosti Jičín
22.5 Dům seniorů – Hrádek n.N
27.-29.5 Tata – Maďarsko (bitva)
3.-5.6. Olomouc (bitva )
10.-12.6.Dobývání Pecky (bitvička)
21.6. MS Lučany n.N – vystup
23.6. MS Sluníčko Liberec – vystup
24.-26.6 Stargard – Polsko (bitvy a oživený tábor)
25.6 Svijany výstup
16.7 Úštěk -Piráti (bitva)
2.-4.9 Palmanova – Itálie (bitvy)
10.9 Kumburské svítání
10.9 Fa.Fatina – Jablonec – výstup
16.-18.9 Stevensweert – Holandsko (bitvy)
30/9-2/10 Bratislava – bitva

 

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2015:

 

24-25.1. Škola sermu Vrchlabí

28.2. ples Regimentu zemské hotovosti+ 1.část oslav 10 výročí
4.4 Pašiové hry Česká lípa
17.-19.4 Secvičná Regimentu zemské hotovosti Brandýs nad Labem
25.4. Brandýs nad Labem (třicítka bitva)
3.5. Kumburk – výstava Před 370 lety
15.-17.5 Frýdlant – Valdštejnské slavnosti
22.-24.5 Tata (HU) – bitva
5.-7.6 Bourtange (NL) – bitva
5.-7.6 Olomouc – slavnosti města
13.6. Josefův Důl (MB) – dětský den
13.6 Bedřichov – Antonínská pouť
18.6 MŠ Liberec
25.6 M3 Slunečná Jablonec
26.-28.6 Stargard (PL) – slavnosti
3.-5.7 Mnišek pod Brdy – bitvička
1.-2.8. Zámek Radim – bitva a oslava 10 let Hotovosti
14-16.8 Bořená Hora -HISTORY DAY a festival malých pivovarů.
28.-30.8 Holandsko – Noordhorn -bitva
4.-5.9 Palmanova Itálie bitva
12.-13.9 Holandsko Engelen -bitva
2.-4.10 Bratislava – bitva

23.-25.10 Slag om Grolle (NL) –bitva

 

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2014:

 

8.3 Výroční schůze Zemské Hotovosti + ples Zemské Hotovosti Poříčany

12.4 Zámek Brandýs – Secvičná Regimentu zemské hotovosti

19.4 Pašiové hry – Česká lípa – divadlo

16-18.5 Bitva Cvikov

22.5 ZŠ Liberec Školní jarmark- výstup

23-25.5 Valdštejnské slavnosti Jičín

30.5 – 1.6 Tata – bitva (Maďarsko)

1.6 Josefův Důl – Dětský den výstup

6-9.6 Schilpluiden – bitva (Holandsko)

15.6 Stargard – městské slavnosti (Polsko)

19.6 MŠ Sluníčko LBc – výstup

20-22.6 Zlenice – LARP

28.6 Svídnice – Valdštejnské slavnosti ( Polsko)

5.7. Bitva o Mníšek 5.ročník

18-19.7 Piráti dobývají jezero Chmelař, aneb ukrutná řež na březích úštěckých

22.8 Ostružno – výstup dětský tábor

6.9. – Hrad Pecka – dobývání

20-22.9 Bitva na Bílé hoře – Praha

25.10 – Brandýs – ukončení sezóny

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2013

 

9-10.2 Výroční schůze Zemské Hotovosti – Poříčany

8.3 Maturitní ples SPŠS Jablonec n.N – výstup

30.3 Pašiové hry – Česká lípa – divadlo

5-7.4 Střelecká secvičná Zemské Hotovosti – Brandýs nad Labem

12-14.4 Regimentní secvičná Zemské Hotovosti – Studenec

25.4 Mr.Flanderka – Hellś party – EX klub JBc – výstup

10-12.5 Bitva Cvikov

17-19.5 Valdštejnské slavnosti Frýdlant v Čechách – bitva

24-26.5 Tata (Maďarsko) – bitva

1.6 Dětský den – výstup

14.-16.6 Dobývání Hradu Pecka – bitva

20.6 Mateřská školka Liberec – výstup

21-24 .6 Bourtange (NL ) – bitva

3.8 Hrad Trosky – výstup

23.-25.8 Valdštejnské slavnosti Cheb – bitva

15.9 Hrad Kumburk -Kumburské svítání – výstup

20.-22.9. Bitva na Bílé hoře – Praha – bitva

26.-27.10. Zavírání sezóny na hradě Pecka- výstup

 

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2012 :

 

3.11. Ukončení sezóny motoklub Barbars Riders Jablonec

19.10. – 21.10. – Grolle (Holandsko) – Bitva
29.09. – Sloupno – Bitva
22.09. – 23.09. – Praha – Bitva na Bílé hoře
07.09. – Ralsko – Dobový vandr
11.8. – Zbiroh – Bitva
08.07. – Nieuwport (Belgie) – Městské slavnosti
29.06. – 01.07. – Svátky města Olomouce
21.06. – Jablonec nad Nisou – Dětský den v MŠ Slunečnice
09.06. – Bedřichov – Svato Antonínská pouť
01.06. – 03.06. -Dobývání hradu Pecka
20.05. – Hrádek nad Nisou – vystoupení
19.05. – Jičín – Valdštejnké slavnosti
12.05. – Cvikov – Cvikovské hřmění
27.04. – 29.04. – Brandýs nad Labem – Bitva – Divadlo pro Rudolfa II.
13.04. – 15.04. – Borek –Secvičná Regimentu zemské hotovosti
07.04. – Česká lípa – tradiční Pašijové hry na hradě Lipý
30.03. – 01.04. – Bradnýs nad Labem – Secvičná střelců Regimentu zemské hotovosti
02.03. – Frýdlant – Slavnostní zahájení rekonstrukce pivovaru
17.02. – 19.02. – Valteřice – Výročka Regimentu zemské hotovosti

Zúčastněné akce skupiny v roce 2011 :

 

16.09. – 18.09. – Praha – Bitva na Bílé hoře
26.08. – 28.08. – Cheb – Valdštejnské Slavnosti
12.08. – Černošice – Dětský Tábor
06.08. – hrad Trosky – Třicetiletá válka na Troskách
29.07. – 31.07. – Cvikovské Hřmění – Bitva
17.06. – 19.06. – Olomouc – Svátky Města Olomouce
12.06. – Velké Hamry – Na pirátské stezce
11.06. – Bedřichov – Antonínská Pouť
03.06. – 05.06. – Pecka – Dobývání hradu
20.05. – 22.05. – Frýdlant – Valdštejsnké Slavnosti
13.05. – 15.05. – Ostrava – bitva
23.04. – Česká lípa – Pašijové hry
15.04. – 17.04. – Borek – Secvičná Regimentu zemské hotovosti

 

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2010 :

 

04.12. – Brandýs nad Labem – Zimní bitva
22.10. – 24.10. – Grolle – Holandsko – Bitva
16.10. – Praha Petřín – Bitva
08.10. – 10.10. – Nové Zámky – Slovensko – Bitva
17.09.–19.09. – Bílá Hora – Bitva
10.09. – Vrchlabí
27.08.–29.08. – Valdštejnské slavnosti Cheb
26.08. – Ostružno (dětský tábor)
20.08. – 22.08. – Rajhrad u Brna – Polní bitva Rajhrad 1645
06.08. – 08.08. – Chotěšov u Plzně – Večer pro klášter Chotěšov
30.07. – Pecka – Dětský tábor Pidipecka
09.07. – 11.07. – Newport – Belgie – Městské slavnosti
26.06. – Stráž pod Ralskem – Vartenberské slavnosti (gotika)
15.06. – Lučany nad Nisou – Mateřská školka
05.06. – Dobývání hradu Pecka
28.05. – 30.05. – Tata – Maďarsko – Bitva s Turkem
23.05. – Hrádek nad Nisou – Zahradní slavnost
15.05. – Cvikov – Cvikovské hřmění
16.04. – 18.04. – Brodek – Secvičná Regimentu zemské hotovosti
03.04. – Česká Lípa – Pašijové hry na hradě Lipý

 

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2009 :

24.10. – Pecka – Zavírání Pecky
03.10. – Švihov – Švédi na Švihově
26.09. – Praha – Prosek – Vinobraní
19.09. – 20.09. – Bílá Hora – Bitva
08.08. – Chotěšov u Plzně – Večer pro klášter Chotěšov
01.08. – Levínská olešnice – pohádková bitva
20.06. – Olomouc – Svátky města Olomouce
06.06. – Pecka – Dobývání hradu Pecka
22.05. – 24.05. – Tata – Maďarsko – Bitva s Turkem
15.05. – 17.05. – Frýdlant – Valdštejnské slavnosti
17.04. – 19.04. – Zámek Radim – Secvičná Regimentu zemské hotovosti
11.04. – Česká Lípa – Pašijové hry na hradě Lipý

 

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2008 :

06.12. – Zámek Sychrov – Čerti na Sychrově (Vánoční trhy)
17.10. – 19.10. – Grolle (Holandsko) – Bitva
02.10. – 06.10. – Kamenec Podolski (UKR) – Festival Terra heroica
20.09. – Hodkovice nad Mohelkou – Městské slavnosti
16.08. – Zahrádky u České lípy – Městské slavnosti
13.07. – Newport (Belgie) – Městské slavnosti
05.07. – Stráž pod Ralskem – Vartenberské slavnosti (gotika)
28.06. – Dubá u Doks – Slavnosti města
26.06. – Jablonec nad Nisou – Mateřská školka Sluníčko
14.06. – 15.06. – Liberec – Liberecký jarmark
07.06. – Pecka – Dobývání hradu Pecka
31.05. – 01.06. – Zámek Sychrov – Pohádkový park
24.05. – Zámek Kosmonosy – Obrazy z historie
24.05. – Jičín – Valdštejnské slavnosti
03.05. – Brandýs nad Labem – Bitva
22.03. – Česká lípa – Pašijové hry na hradě Lipý

 

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2007 :

01.12. – 02.12. – Zámek Sychrov – Čerti na Sychrově (Vánoční trhy)
20.10. – Sloupno – Bitva
04.10. – 07.10. – Kamenec Podolski (UKR) – Festival Terra heroica
28.09. – Český dub – Městské slavnosti (gotika)
15.09 – 16.09. – Bílá hora – Bitva
13.06. – Mladá boleslav – Městské slavnosti
09.06. – Pecka – Dobývání hradu
26.05. – 27.05. – Zámek Sychrov – Pohádkový park
18.05. – 20.05. – Frýdlant – Valdštejnské slavnosti
12.05. – 13.05. – Kolín – Bitva
21.04. – Jičín – Inkvizice – šerm – ohňová šou
07.04. – Česká lípa – Pašijové hry na hradě Lipý
01.04. – Zámek Sychrov – Velikonoční trhy

 

Zúčastněné akce skupiny v roce 2006 :

 

02.12. – 03.12. – Zámek Sychrov – Čerti na Sychrově (Vánoční trhy)
30.09. – Mladá Boleslav – Městské slavnosti
23.09. – Hodkovice nad Mohelkou – Městské slavnosti
09.09. – Jičín – Zahájení dnů Evropského kulturního dědictví
26.08. – Psinice – Dětský den
15.07. – Úštěk – Pirátská bitva na jezeře
17.06. – 18.06. – Liberec – Liberecký jarmark
27.05. – Zámek Sychrov – Pohádkový park
20.05. – Jičín – Valdštejnské slavnosti
28.04. – Liberec – Čarodějnice

 

V letech 2003 – 2008 členové skupiny pravidelně vystupovali ve „Středověkém programu “ krčmy v Dětenicích a to jako inkvizitoři, piráti, žebráci a vystupujicí v ohňové show .